Site Loader

Dobry thriller powinien charakteryzować się niepokojącą atmosferą i zaskakującymi wątkami. Jeśli do tego bohaterowie są wyraziści, a fabuła jest dobrze poprowadzona, to ma się do czynienia z czymś godnym uwagi. Wszystkie te cechy posiada “powieść Zachowaj spokój Cobena” i dlatego warto ją przeczytać.

Wcale nie jest tak spokojnie

Tytuł książki może zmylić i nie należy nastawiać się na coś wyciszającego. Jest wręcz odwrotnie, ponieważ wydarzenia wstrząsają i wzbudzają silne emocje. Zresztą nie powinno to dziwić, widząc imię i nazwisko autora. Harlan Coben to już marka sama w sobie a sięgając po jego powieści, nie można się rozczarować. Jako że pojawił się jakiś czas temu serial na podstawie tej książki, to postanowiłem ją sobie przypomnieć. Skusiłem się też na wydanie serialowe, które zostało wydane bardzo ładnie pod względem wizualnym.

Zawartość jest za to intrygująca i nie pozwala oderwać się od czytania. Doszedłem także do wniosku, że zanim obejrzę serial, przypomnę sobie tę powieść. Dzięki temu nadarzy się okazja dokonać porównania pomiędzy obiema tymi wersjami. Jak zwykle Harlan Coben zwiększa napięcie z każdą stroną, oddziałując na wyobraźnię i stawiając wiele pytań.

Adam Baye jest licealistą, którego przyjaciel popełnił niedawno samobójstwo. Pewnego dnia dostaje on maila z wiadomością, która wzbudza jego niepokój. Dziwne zachowanie chłopaka dostrzegają jego rodzice i postanawiają zainstalować w jego komputerze program szpiegowski. Autor dodaje do tego kolejne wątki, które na pozór nie są związane ze sobą, lecz zaczynają łączyć się w całość. Wydarzenia nabierają tempa i nie sposób oderwać się od czytania.

“Zachowaj spokój” to mocna powieść od początku do końca

Cieszę się z odświeżenia sobie tej książki. Potrafi ona wstrząsnąć tak samo, jak kilka lat temu, kiedy czytałem ją po raz pierwszy. Harlan Coben to dla mnie jeden mistrzów potrafiących pisać tak, że cała uwaga skupia się na fabule. Polecam ten thriller wszystkim osobom uwielbiającym ten gatunek literacki. Jest to już klasyk w swoim gatunku. Można również liczyć na sporo wrażeń.

Post Author: Daniel